Gegužės 2 ir 3 dienomis Dauguvos vidurupyje tarp Daugpilio priemiesčio Krauja ir už daugiau nei 60 km žemiau pasroviui esančio miestelio Lyvanų vyko tradicinė ekspedicija, kurią organizavo Daugpilio universitetas (DU), o pagrindinis organizatorius ir vykdytojas buvo Gamtos mokslų ir sveikatos priežiūros fakulteto Aplinkos ir technologijų katedros doc. dr. Davis Gruberts, pagalbą organizuojant suteikė GWP-LT (Lietuvos atstovas Pasaulio vandens bendrystės organizacijoje) ir kartu VU ChGf Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas doc. dr. Gintautas Stankūnavičius. Ekspedicija skirta pavasario poplūdžių tyrimui, naudojant valdomą dreifinę tyrimų platformą „Aventura 2“, kurią sudaro pripučiamas jūrinis gelbėjimosi plaustas „Viking“ ir pripučiama irklinė valtis „Bush Kaiman“.
Dauguvos upės dreifas prasidėjo gegužės 2 d. vakare apie 18:30 ir baigėsi gegužės 3 d. ryte 10:00 val. Dauguvos upės perkėlos vietoje ties Lyvanais. Dreifas pasroviui žemyn truko apie 15 valandų, matuojant Dauguvos vandens masių parametrus pagal Langranžo tyrimo metodą (kai matavimo plaustas plaukia tokiu pat greičiu, kaip vandens masės farvateryje viršutinė dalis) ir kartą per valandą nuo platformos borto buvo matuojami:
- upės srovės greitis,
- upės vagos gylis,
- upės plotis,
- vandens skaidrumas,
- vandens drumstumo parametrai,
- vandens paviršiaus temperatūra,
- ištirpusio deguonies koncentracija,
- vandens elektros laidis,
- ir kiti fiziniai ir cheminiai parametrai.
Taip pat buvo imami vandens mėginiai iš tam tikro (ekspedicijos vadovo nurodymu) gylio, naudojant batometrą.
Tai jau buvo aštuoniolikta šio tipo dreifo ekspedicija Dauguvos tyrimų istorijoje ir trečia tarptautinė, nes joje, be DU aplinkos mokslų bakalauro studijų programos studentų, dalyvavo Vilniaus universiteto hidrologijos ir klimatologijos katedros atstovas Jan Voitkevič. Iš viso šios dreifo ekspedicijos metu buvo įveikta Dauguvos upės atkarpa, kurios ilgis apie 60 km, vidutinis greitis buvo 4 km per valandą, taip pat atlikti pakartotiniai instrumentiniai matavimai ir surinkti vandens mėginiai iš 17 vietų.
Pasiruošimas ekspedicijai prasidėjo nuo to pravesto trumpo instruktažo bei aptarto dreifo maršruto. Vėliau atėjus į garažą buvo atlikti keli būtini pasiruošimo etapai: paskirstytos gelbėjimo liemenės, pripūsti ir patikrinti plaustas ir valtis, patikrinti visi matavimo prietaisai.